Geliştirici Destek Developer olmak

cloudf cloudf
cloudf cloudf

Xai

Yeni Üye
CF Kullanıcı
May 5, 2020
7
3
Öncelikle merhabalar. Bu aralar developer olmakla ilgili bir merak uyandı bende. Herkes en başta anasının karnından developer doğmadı :). Siz en başta nasıl başladınız yada nereden destek alarak bu yerlere geldiniz bunu merak ediyorum. Developer olmak için önce neler öğrenmem gerekir. Bu konuda bana yardımcı olabilirmisiniz?

• Beğen
Tepkiler: flex ve Rise
B

becha

Ziyaretçi
Kayıtsız
Fivemde kendine bir sunucu açarak kendini geliştirmeye başlayabilirsin.

Xai

Yeni Üye
CF Kullanıcı
May 5, 2020
7
3
Anladım dediğini de sen direk sunucu açarak kod yazmaya başlamadın diye düşünüyorum. Zaten sorduğum şey gelişirken nereden yardım aldığınız.

B

becha

Ziyaretçi
Kayıtsız
birçok yerden bilgi alabilirsin eğer takıldığın biryer olursa forumda konuda açabilirsin.
yardımcı olabileceğini düşündüğüm bağlantılar.
İçeriği görüntülemek için Giriş yap veya Kayıt ol .

İçeriği görüntülemek için Giriş yap veya Kayıt ol .

• Beğen
Tepkiler: Rise

spanqe

CloudFivem Üye
CF Kullanıcı
May 2, 2020
102
93
Bu iş türkçe çeviriyle ve debug ile başlıyor sonra ardından kodları .lua dilini kavramaya başlıyorsun. İşin sonunda kod yazabilecek birisi haline gelebiliyorsun. C dilini biliyorsan bu süreç daha hızlı gelişiyor. Başarılar :)

Rise

CloudFivem Üye
CF Kullanıcı
May 5, 2020
63
68
spanqe nin dediği gibi dilleri öğrenmen lazım benim localhost konuma bakabilirsin.Ordan kendine sunucu açıp script ekleyip deneyebilirsin.Eklediğin scripti boz , geliştir farketmez önemli olan kendini denemen ve geliştirmen hata yapmadan öğrenmen zor.

• Beğen
Tepkiler: Yasir ve spanqe

BU KONUYU GÖRÜNTÜLEYEN KULLANICILAR (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Yasal Uyarı

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren cloudfivem.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. cloudfivem.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.

Hızlı Bağıntılar

Kullanıcı Paneli

Sponsorluk İçin

Sponsorluk için morpheause@cloudfivem.com a mail atınız.