Geliştirici Destek LUA

cloudf cloudf
cloudf cloudf

snail

CloudFivem Üye
CF Kullanıcı
May 7, 2020
119
27
Lua kodlama dilini öğrenme aşamaları nelerdir? Nasıl başarılı bir developer olabiliriz? Deneyimli arkadaşların yorumunu ve önerilerini bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Rise

spanqe

CloudFivem Üye
CF Kullanıcı
May 2, 2020
102
93
Teşekkür ederim
Sen paket toplamak değil daha çok script yazmayı hedefliyorsun diye düşünerek cevaplıyorum. Dice scriptini iyice incele, düzenle kendince güzelleştir. Mathrandom registereventler vs onların mevzusunu anlarsın. Bu tarz ufak scriptleri kişiselleştirerek temel atabilirsin. Kodları anlamana yardımcı olur. Ardından Leakları editleyerek kişiselleştirebilir, varsa sorunlarını test edip fixleyerek halledebilirsin.

snail

CloudFivem Üye
CF Kullanıcı
May 7, 2020
119
27
Sen paket toplamak değil daha çok script yazmayı hedefliyorsun diye düşünerek cevaplıyorum. Dice scriptini iyice incele, düzenle kendince güzelleştir. Mathrandom registereventler vs onların mevzusunu anlarsın. Bu tarz ufak scriptleri kişiselleştirerek temel atabilirsin. Kodları anlamana yardımcı olur. Ardından Leakları editleyerek kişiselleştirebilir, varsa sorunlarını test edip fixleyerek halledebilirsin.
Dice scripti tam olarak nedir ve nereden inceleyebilirim acaba? kaynak bulmakta zorlanıyorum destek alabileceğim herhangi bir yer yok şuan

Rise

CloudFivem Üye
CF Kullanıcı
May 5, 2020
63
68
localhost konusunda kendine local bir sunucu açıp orada script deneyebilirsin. Üstünde oynamalar yaparak yavaş yavaş mantığını anlarsın ve kendini geliştirebilirsin diye düşünüyorum.

snail

CloudFivem Üye
CF Kullanıcı
May 7, 2020
119
27
localhost konusunda kendine local bir sunucu açıp orada script deneyebilirsin. Üstünde oynamalar yaparak yavaş yavaş mantığını anlarsın ve kendini geliştirebilirsin diye düşünüyorum.
Size de çok teşekkür ederim hepsini basamak halinde teker teker çözeceğim zamanla

snail

CloudFivem Üye
CF Kullanıcı
May 7, 2020
119
27
takıldığın yerde discordum yazıyor elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım az çok
Tamamdır şu an ana bilgisayarımda değilim zaten geçtiğimde bakacağım dediğiniz yerlere teşekkür ederim yardımlarınız için

• Beğen
Tepkiler: Rise

BU KONUYU GÖRÜNTÜLEYEN KULLANICILAR (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Yasal Uyarı

• İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren cloudfivem.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. cloudfivem.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.

Hızlı Bağıntılar

Kullanıcı Paneli

Sponsorluk İçin

Sponsorluk için morpheause@cloudfivem.com a mail atınız.