Çözüldü TeamSpeak 3 User ve Server ayarları (FiveM için[Bir nevi S.S.S])

cloudf cloudf
cloudf cloudf

spanqe

CloudFivem Üye
CF Kullanıcı
May 2, 2020
102
93
Öncelikle hepinize merhabalar, iyi forumlar.

Başta söylemeliyim ki bu konu kendi sunucumda karşılaştığım oyuncu bazlı ve server bazlı bazı problemlerin çözümü ve genel ayarlar olacaktır. Umarım okurken keyif alırsınız.
Ek olarak konunun nerede olacağını bilemediğim için buraya açtım. Modlarımız gereken yere taşıyacaktır diye düşünüyorum.

Teamspeak önerdiğim user ayarlarıyla başlayayım.

Connections> connect >
İçeriği görüntülemek için Giriş yap veya Kayıt ol .
deki ayarları yapalım.
Tools>Options diyip
İçeriği görüntülemek için Giriş yap veya Kayıt ol .
ayarlarını yapalım. (kendi kişisel mikrofonunuz ve tuşunuzu özelleştiriniz.)

Teamspeak Server bazlı ayarlar:

IP Gizleme;
İçeriği görüntülemek için Giriş yap veya Kayıt ol .
'sine gidin. Yukardaki kayar menülerden MyTeamSpeak> Register yapın (eğer hesabınız varsa login) ve kayıt olun. İçeriye girdikten sonra sağ üst menülerden Server Nickname's e gelin. Add server nickname diyip
İçeriği görüntülemek için Giriş yap veya Kayıt ol .
'ı yapın. Bu ayarlar sizin ipnize ve istediğiniz domaine bağlıdır. Artık ipnizi girdiğiniz nickname haline getirdiniz. Lamer DDos'cu kardeşlerimize karşı güzel bir savunma tekniğidir. IP'yi tekrar bulmak kolay olsada bilgi gerektirir.

Sunucuda herhangi bir teknik arıza olmaması için:
İçeriği görüntülemek için Giriş yap veya Kayıt ol .
'na gidin. Kayar menülerden Anti-Flood ayarlarının değerlerini 99999 değerine getirin.

Sunucunuzda açık bırakmayın:
Permissions ayarlarından normal user ve guest permlerinin Create, kick ve ban yetkilerini sağ tıklayıp kaldırın. (Neededları min 50 yapın.) (Permlerdeki mantık bir perme power [güç] ve needed [ihtiyaç] verirsiniz bu verdiğiniz banlama crate gücü vs. değerler ile oyuncular ban kick yetkilerine sahip olur Neededlar ile de gerekli olan kick ban create yetkilerini kısıtlarsınız.)Dediğimden birşey anlamadıysanız büyük bir ihtimalle Advanced Permission System tikiniz kapalıdır. Bunu açmak için Tools > Options > Application > Advanced Permission System'e tik atın.

Özel Mesajları kapatma:
Permissions ayarlarından i_client_needed_private_textmessage yetkisini 50 yapın. Adminlerinkini 0 yapabilirsiniz. Her user adminlere ulaşabilirken userlara ulaşamaz. Reklamı engeller.

YaTQA'ya sahip iseniz
İçeriği görüntülemek için Giriş yap veya Kayıt ol .
'deki gibi ip adresi vs her türlü bilgiye erişebilir, Users DB'den daha önce girenlerin ipleri vs her türlü bilgileri, chatleşmeleri vs görüntüleyebilirsiniz.

Tavsiyeler:
-Sunucuya hareketli banner eklemeyin. FPS drop'a yol açar. Mümkünse arkaplan bannerı bile koymayın. User bilgisayarları ekstra bir render alacağı için CPU GPU'yu zaten fivemde zor beslerken adamları patlatmayın mazallah :)

Biraz kısa bir anlatım oldu. Aklıma farklı bir ayar geldikçe üzerine ekleyeceğim.
 
Son düzenleme:

BU KONUYU GÖRÜNTÜLEYEN KULLANICILAR (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Yasal Uyarı

  • İçerik sağlayıcı paylaşım sitesi olarak hizmet veren cloudfivem.com adresimizde 5651 Sayılı Kanun'un 8. Maddesine ve T.C.K' nın 125. Maddesine göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan kendileri sorumludur. cloudfivem.com hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetleri iletisim linkimizden bize ulaşıldıktan en geç 3 (üç) gün içerisinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde tarafımızca incelenerek, gereken işlemler yapılacak ve site yöneticilerimiz tarafından bilgi verilecektir.

Hızlı Bağıntılar

Kullanıcı Paneli

Sponsorluk İçin

Sponsorluk için morpheause@cloudfivem.com a mail atınız.